pátek 16. září 2016

Ústí nad Labem


Do Ústí jsme se netradičně rozhodly jet vlakem ze Staré Boleslavi, kam to máme 10 minut autem a parkování je tam bezproblémové. Chyba. Vlak měl zpoždění 20 minut a cesta se kvůli různým omezením protáhla na dvě hodiny. Už i průvodčí bylo dlouhé zpoždění trapné, takže se ke konci všem (asi 30) cestujícím omlouvala, jízdné však nevrátila. To bychom byly snad dříve v Brně... Vlak nás vysadil ve stanici Ústí nad Labem západ, odkud jsme trolejbusem dojely k ZOO (zastávka Vojanova ZOO). Ústecká ZOO je hezká, nevýhodou je šíleně prudký kopec, který zahrada zabírá. Příště bych volila horní vchod do ZOO (zastávka autobusu Zoologická zahrada) a prošla zahradu směrem dolů. Hodně návštěvníků to řeší tak, že se od dolního vchodu nechá vyvézt vláčkem (na ten jsme už neměly náladu) a dolů jde pěšky. Zajímavostí zahrady je, kromě zvířat samozřejmě, největší trpaslík na světě, který se povaluje u dětského hřiště nad pavilonem šelem. Hezká je i kontaktní ZOO, kde jsme utíkali před hladovými kozami a šly se raději podívat na krmení slonů. Jediné, co nám trochu vadilo, je špatné značení, cestou dolů jsme lehce bloudily, proto doporučuji vzít si u pokladny mapu. 
Opět trolejbusem jsme popojely do centra, kde jsme si došly do informačního centra na Mírovém náměstí pro tipy na další výlety a zamířily do OC Forum, odkud startuje kabinková lanovka na Větruši. Lanovku provozuje dopravní podnik města a zpáteční jízdné vyjde na 34 Kč. Lanovka jezdí neustále, my jsme ale měly trochu smůlu, že se před námi přepravoval letní florbalový tábor, takže jsme si trochu počkaly. Mezitím začalo pršet, a tak místo dětského hřiště jsme si zařádily pouze v malinkém zrcadlovém bludišti. Vstupné celých 10 Kč. Místo posezení na zahrádce výletní restaurace jsme ještě vyšláply na rozhlednu, opět s dětským táborem v patách. A pak už poklusem zpět k lanovce a dolů. Škoda, místo i výhled příjemný, ale ne za lijáku.

Chvilku jsme se zdržely ve dvou obchodech a naštěstí pak přestalo pršet, tak jsme si daly zmrzku a okoukly místní architekturu. Víte, že budova spolku pro chemickou a hutní výrobu (blízko nádraží Ústí západ) byla jednu dobu nejvyšší budovou v Československu?Kde pít / jíst?

Na žádné zajímavé místo jsme nenatrefily. Zaujalo mě bistro Bonviván, ale zavírali v 17 hodin (jako fakt!) a restaurace Větruše, kdyby se jen dalo sedět na zahrádce.


Žádné komentáře:

Okomentovat