čtvrtek 13. dubna 2017

Přerov nad Labem a Čelákovice

Do Čelákovic jezdíme na kachny. Ne na peče, ale na živé. Začínám úplně cimrmanovsky... Kromě živých kachen (máme to fakt blízko a procházka podél Labe není nikdy na škodu) je tu obyčejný, sobotní, netrendy farmářský trh, dobrá zmrzlina a nově zrekonstruované náměstí s tekoucí řekou. Jestli je to voda z Labe netuším, ale Norinka se posíláním lístků docela zabaví, ať je voda odkudkoliv. V Čelákovicích mají i hřiště, to u náměstí ale není na moc hezkém místě. Škoda, že není v parku mezi kostelem, školou (kterou podle pamětní desky navštěvoval i spisovatel Eduard Petiška) a řekou, tam je prostředí pro hřiště mnohem hezčí. V Čelákovicích je taky prodejna s přímým dovozem sýrů ze Slovenska a dalších regionálních lahůdek z Polabí. Kde jsme nebyli a nemůžeme tedy hodnotit, je městské muzeum. Pokud se sem vydáte, dejte nám vědět, jestli stojí za návštěvu.

Jestli jste dojeli do Čelákovic, určitě zajeďte o pár km dál do Přerova nad Labem. Lákadlem je hlavně skanzen, který se od naší poslední návštěvy (možná před 12 lety?) značně rozrostl a pobíháním mezi objekty domů z Polabí jsme strávili alespoň 1,5 hodiny. Vstupné je 90 Kč, děti neplatí. V Přerově nad Labem je také zámek, ten je ale bohužel veřejnosti nepřístupný, a soukromé Moto Velo muzeum pro fanoušky motocyklů. Našli jsme tu i skvělé místo na oběd. Hostinec Na Růžku svým názvem klame, jeden by neřekl, že vás uvnitř čeká nekuřácká restaurace s vymazleným interiérem, pohotovou obsluhou a nešizenou českou kuchyní.

Kde jíst / pít 

Hostinec na Růžku v Přerově je jasnou volbou na oběd, se zmrzlinou je to horší. V Čelákovicích jsou hned vedle sebe dvě cukrárny, Karkadé a u Vocásků, mezi místními obě zřejmě oblíbené. Jedna modernější, druhá více "retro" a zmrzlina je lepší....no vyzkoušejte sami. Zákusky vypadají dobře v obou.

  • Náš výlet do Čelákovic a do Přerova najdete na mapě zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat