středa 31. května 2017

Praha: žižkovský park Židovské pece

Když se chceme projít či projet na koloběžce a cestou potkat několik dětských hřišť, vyhřívat se na sluníčku a užít si trochu žižkovské atmosféry, jdeme sem, do parku Židovské pece. Původ jména Židovské pece není znám, ale údajně se sem do jeskyní uchylovali Židé, když byli kolem roku 1744 vyháněni z Prahy. Podle historických dokumentů bylo na tomto vršku popraviště, proto se někdy pro Židovské pece používalo jméno Šibeniční vrch. Poslední poprava se zde uskutečnila v roce 1866 a přišlo se na ní podívat na 30 000 lidí. Toť historie. Současnost je o dost veselejší.


Zaparkujte na Vackově, kde za parkování platit nemusíte, nebo u vozovny Žižkov (placené zóny jsou v ulici Koněvova nebo Jeseniova), pohodlnější je přijet tramvají do zastávky Vozovna Žižkov či Chmelnice. Park můžete projít od východu na západ nebo opačně a cestou se můžete vyřádit na: 1. hřišti pro velké děti, 2. hřišti pro menší děti, 3. hřišti pro úplné prcky (našem nejoblíbenějším). Dřevěný vláček, kamínky, schody místo lavičky. 4. hřiště je určeno malým cyklistům, koloběžkářům nebo chodcům. Vstupné na dopravní hřiště Pražačka stojí 30 Kč/hod. za dítě, dospělí neplatí. Pokud jste hřišť měli málo, můžete sejít dolů na východní straně parku směrem na Vackov (jsou zde schody, ale je zde i nájezd na kočárek) a tady, uprostřed nových bytových domů v ul. Olgy Havlové, je ještě jedno dětské hřiště určené pro malé i větší děti.
Kde jíst / pít?

Žádné občerstvení v parku ani těsném okolí nehledejte, nejbližší kavárna s venkovním posezením ve vnitrobloku s bezbariérovým přístupem je v kině Aero. Restaurace a obchody najdete v Koněvově nebo Biskupcově ulici.

  • Náš výlet po parku najdete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat