úterý 22. srpna 2017

Betlém Hlinsko

Památková rezervace Betlém ve východočeském Hlinsku je skanzen, kde se neplatí vstupné (pouze za komentovanou prohlídku s průvodcem) a kde se můžete jen tak volně procházet mezi roubennými chalupami. Je to totiž skanzen, který není úplně skanzenem. Pořád se zde totiž žije. Ne všechny chalupy jsou obydlené, některé slouží už jen pro účely muzejní, ale najdete tu třeba prodejnu hudebních nástrojů, hned naproti sídlí hlinecká hudební umělecká škola a opodál zase tkalec.

 
A co je tu připraveno pro děti? V jedné z chalup se ukrývá malé muzeum "Příběh dřevěné panenky" s podkrovní expozicí dřevěných hraček. A co by kamenem dohodil přes řeku s výhledem na skanzen je velmi pěkné dětské hřiště.Kam ještě v okolí na výlet:
  • skanzen Veselý Kopec
  • podzemní Peklo Čertovina na okraji Hlinska. My jsme nebyli, zatím bychom si tam netroufli, ale pro větší nebo nebojácné děti to může být zážitek. Vstupné je vyšší, ale hodnocení na google není špatné.
 Kde jíst / pít?

Přímo v Betlémě můžeme doporučit hospodu U Svatého Huberta. Česká klasika, venkovní zahrádka a dobré ceny. Sympatické venkovní posezení, ale i krásný interiér nabízí Café Mandala v jedné z chalup.

Žádné komentáře:

Okomentovat