úterý 8. srpna 2017

Hrad Krakovec

Jo jo, v tom má Jouza pravdu, střechu to potřebuje....
Hrad Krakovec, místo, kde se natáčela pohádka Ať žijí duchové, opravdu střechu nemá. Ale kouzlo rozhodně ano! Obec Krakovec leží asi 10 km od Rakovníka a hrad, založený v roce 1381 prý nikdy vůbec  hradem nebyl. Spíše luxusním obydlím, kde pobýval i Mistr Jan Hus před svou cestnou do Kostnice. Rodinné vstupné do hradu je 190 Kč a můžete si jej projít sami, nebo s průvodcem. A pokud jsou vaše děti fanoušci filmu, budou tu nadšeni. V pokladně jim totiž zapůjčí křídu a odvážlivci, kteří se v hladomorně podepíší na tabuli, dostanou u východu odměnu. Kromě vnitřního okruhu stojí za to se projít i okolo hradu, je to procházka na 10 minut s krásným výhledem do okolí.

Od parkoviště v Krakovci je to k hradu asi 300 metrů, nejbližší vlaková zastávka je asi 6 km. Ideální je spojit návštěvu hradu s muzeem Českých drah v Lužné u Rakovníka, zámkem Lány nebo s hradem Křivoklát, který je odsud 30 minut jízdy autem. 

Kde jíst / pít? 

Tentokráte spíše kde nejíst. V obci Krakovec je jediná hospoda, jejíž návštěvu rozhodně nedoporučujeme. Až ji budete míjet, ze zvědavosti nakoukněte. Časovou smyčkou se dostanete do konce 80. let. My jsme si zde koupili pouze nanuky a i to byl zážitek pro otrlé. 

  • Krakovec na mapě zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat